DYŻUR KONSULARNY W POLAM FCU – REDWOOD CITY, CA

Konsulat Generalny RP w Los Angeles
24-25 marca 2023 r. dyżur konsularny w Bay Area, CA

DYŻUR KONSULARNY W BAY AREA, CA

Konsulat Generalny RP w Los Angeles informuje, że w dniach 24-25 marca 2023 r. w siedzibie Polam Federal Credit Union, odbędzie się dyżur konsularny.

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na sprawy paszportowe spotkania w trakcie dyżuru będą przeznaczone wyłączenie w celu złożenia wniosków o wydanie paszportu.

CZAS:

 • 24 marca 2023 r. (piątek) w godz. 9.00 – 18.00

oraz

 • 25 marca 2023 r. (sobota) w godz. 9:00 – 13.00

MIEJSCE:

Polam Federal Credit Union
770 Marshall Street
Redwood City, Ca 94063

ZASADY ZAPISÓW NA DYŻUR:

Aby umówić się na spotkanie z konsulem należy wysłać e-mail na adres: la.dyzury@msz.gov.pl

 1. W temacie wiadomości należy wpisać: DYŻUR W REDWOOD CITY, a w treści podać następujące informacje:
  • Imię i nazwisko;
  • Numer PESEL lub numer posiadanego polskiego paszportu;
  • Sugerowana data oraz godzina spotkania (nie możemy zagwarantować dostępności preferowanego terminu).
 2. W przypadku pierwszego paszportu dla dziecka należy załączyć skan polskiego aktu urodzenia dziecka (oryginał należy przynieść na spotkanie).
 3. W przypadku pierwszego paszportu dla osoby dorosłej należy załączyć skan decyzji wydanej przez wojewodę ws. potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego, polski odpis aktu urodzenia oraz polski odpis aktu małżeństwa (dot. osób, które zawarły małżeństwo za granicą).
 4. OPŁATY: przyjmowane są wyłącznie w formie money orders lub czeków kasjerskich (nie akceptujemy gotówki lub czeków osobistych) wystawionych dla CONSULATE GENERAL OF POLAND IN LOS ANGELES
 5. Na spotkanie paszportowe należy stawić się ze zdjęciem paszportowym – brak zdjęcia spowoduje brak możliwości przyjęcia wniosku podczas umówionej wizyty. Wymogi dotyczące zdjęcia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/usa/sprawy-paszportowe-informacje-ogolne
 6. Na miejscu będzie obecny fotograf. Prosimy o wykonanie zdjęcia przed wizytą u konsula.
 7. Rodzice w celu złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego dla małoletniego dziecka powinni zabrać ze sobą swoje ważne, polskie dokumenty tożsamości. Przynajmniej jedno z rodziców powinno legitymować się ważnym dokumentem polskim (paszport lub dowód osobisty).
 8. Wszystkie osoby, które zostaną zakwalifikowane na dyżur otrzymają informację zwrotną za pośrednictwem e-mail z potwierdzeniem wizyty oraz dokładną datą i godziną spotkania.

UWAGA: Przed zapisem prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacją paszportową umieszczoną na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/usa/paszporty